همه دسته بندی ها
PH فولاد ضد زنگ

PH فولاد ضد زنگ


فولاد زنگ نزن سخت شدن رسوبی به افزودن انواع و مقادیر مختلف عناصر تقویت کننده بر اساس ترکیب شیمیایی فولاد زنگ نزن و رسوب انواع و مقادیر مختلف کاربیدها، نیتریدها، کربنیتریدها و ترکیبات بین فلزی از طریق فرآیند سخت شدن رسوبی اشاره دارد. یک نوع فولاد ضد زنگ با استحکام بالا که نه تنها استحکام فولاد را بهبود می بخشد بلکه چقرمگی کافی را حفظ می کند که به آن فولاد PH گفته می شود. فولاد زنگ نزن سخت شدن بارندگی را می توان به سه دسته مارتنزیتی، نیمه آستنیتی و آستنیتی با توجه به ساختار متالوگرافی ماتریس آن تقسیم کرد.

بررسی اجمالی

فولاد ضد زنگ سخت شدن بارش دارای خواص جامعی مانند استحکام بالا، چقرمگی بالا، مقاومت در برابر خوردگی بالا، مقاومت در برابر اکسیداسیون بالا و شکل پذیری و جوش پذیری عالی است.

نمرات معمولی

(1)0Cr17Ni4Cu4Nb steel

این فولاد یک فولاد ضد زنگ سخت کننده رسوب مارتنزیتی با نقطه Ms تقریباً 150 درجه سانتیگراد و نقطه Mf زیر 30 درجه سانتیگراد است. اینکه تبدیل مارتنزیتی کامل است یا خیر، تحت تأثیر ترکیب و روش خنک کننده است. مس در فولاد به شکل فاز ε بسیار ریز و پراکنده در ماتریس پراکنده می شود و در نتیجه استحکام را بهبود می بخشد. در طول درمان H900، σb=1310MPa، σ0.2=1170MPa، δ5=10٪، ψ=40%. این فولاد مقاومت در برابر خوردگی خوبی دارد که بهتر از فولاد ضد زنگ مارتنزیتی عمومی و مشابه فولاد ضد زنگ آستنیتی عمومی است. عملکرد برش خوبی دارد، می توان آن را بدون پیش گرم کردن جوش داد و پس از جوشکاری نیازی به آنیل موضعی ندارد. این عمدتا برای ساخت قطعات مقاوم در برابر خوردگی و با استحکام بالا مانند پوشش کمپرسور موتور جت و پره های نهایی توربین بزرگ استفاده می شود.

فولاد 2Cr0Ni17Al

این گرید یک فولاد ضد زنگ سخت کننده بارش نیمه آستنیتی است. این یک نوع فولادی است که آلومینیوم را به 0Cr17Ni7، یک فولاد آستنیتی ناپایدار، اضافه می کند و سپس آن را از طریق تبدیل مارتنزیتی و رسوب ترکیبات NiAl سخت می کند. پس از درمان RH950، σb=1580MPa، σ0.2=1470MPa، δ5=6%. فولاد در اسیدهای اکسید کننده مقاومت به خوردگی خوبی دارد، اما در اسیدهای غیر اکسید کننده مانند اسید سولفوریک و اسید هیدروکلریک مقاومت به خوردگی ضعیفی دارد. مقاومت اسیدی پس از درمان با A یا A1750 بهترین است. مقاومت اسیدی پس از درمان با TH، RH و CH بدتر می شود. این فولاد را می توان با استفاده از فرآیند جوشکاری مشابه فولاد زنگ نزن آستنیتی جوش داد. اگر برای جوشکاری از میله جوشکاری با همان ترکیب فلز پایه استفاده شود، مقدار زیادی دلتا فریت در جوش ظاهر می شود و در نتیجه چقرمگی جوش کاهش می یابد. بنابراین، کروم را می توان به طور مناسب کاهش داد یا نیکل را در میله جوش افزایش داد. برای جلوگیری از اکسید شدن آلومینیوم در الکترود باید در حین جوشکاری از محافظ گاز بی اثر استفاده شود. برای به دست آوردن راندمان جوشکاری خوب، بهتر است پس از بازپخت محلول جوشکاری محلول را انجام داده و سپس آنها را تنظیم و کهنه کنید. این نوع فولاد عمدتاً برای ساخت بدنه هواپیما، قطعات ساختاری، مخازن و قطعات تحت فشار موشک، قطعات موتور جت، فنرها، دیافراگم ها، دم، آنتن ها، بست ها، ابزار اندازه گیری و غیره استفاده می شود.

(3)0Cr15Ni25Ti2MoVB steel

فولاد یک فولاد ضد زنگ آستنیتی سخت شده با بارش، یک آلیاژ با دمای بالا بر پایه آهن نیکل است. فولاد نه تنها در حالت محلول جامد بلکه در حالت پیری ساختار آستنیتی پایداری دارد. - به طور کلی ترکیبات بین فلزی در فولاد برای افزایش استحکام و بهبود خواص در دمای بالا تشکیل می شود. در حالت پیری σb=1035MPa، σ0.2=690MPa، δ=25%، ψ=40%. این فولاد استحکام خوبی در دمای بالا دارد و در دمای 600-700 درجه سانتی گراد قابل استفاده است. قدرت تسلیم دمای بالا زیر 650 درجه سانتیگراد تقریباً مشابه دمای اتاق است. چقرمگی خوبی در دمای پایین دارد، اما دارای کاستی هایی مانند استحکام پایین دمای اتاق و عملکرد ضعیف جوش است.


پرس و جو