همه دسته بندی ها
وانادیوم 99.9٪ - 99.95٪

فلز وانادیوم با خلوص بالا (V)


نوعوانادیوم
آیکونV
عدد اتمی23
وزن اتمی50.9415
رنگ / ظاهرمتالیک خاکستری نقره ای
هدایت حرارتی30.7 W/mK
نقطه ذوب (°C)1,890
ضریب انبساط حرارتی8.4 x 10-6/K
چگالی نظری (g/cc)6.11
بررسی اجمالی

وانادیوم یک فلز خاکستری نقره ای است. با نقطه ذوب 1890 درجه سانتی گراد، یکی از فلزات کمیاب با نقطه ذوب بالا است. نقطه جوش آن 3380 درجه سانتیگراد است. وانادیوم خالص سخت، غیر مغناطیسی و انعطاف پذیر است. اما اگر حاوی مقدار کمی ناخالصی به خصوص نیتروژن، اکسیژن، هیدروژن و ... باشد می تواند از خاصیت شکل پذیری آن بکاهد. وانادیم نقطه ذوب بالایی دارد و فلزی نسوز است که انعطاف پذیر، سخت و غیر مغناطیسی است. در برابر اسید کلریدریک و اسید سولفوریک مقاوم است و مقاومت آن در برابر خوردگی گاز، نمک و آب بهتر از اکثر فولادهای زنگ نزن است. وانادیم با خلوص بالا دارای ویژگی های ذخیره سازی هیدروژن، ابررسانایی در دمای بالا، سطح مقطع جذب سریع نوترون کوچک و مقاومت در برابر خوردگی در برابر سدیم مایع است. بنابراین، اهداف فلزی وانادیوم با خلوص بالا در آلیاژهای ذخیره هیدروژن و غشاهای جداسازی هیدروژن، مواد ابررسانا با دمای بالا و مواد محافظ و عناصر آزادکننده گرما برای میله‌های سوخت در راکتورهای با ارزش افزوده با سرعت بالا استفاده می‌شوند.

کاربرد:

1. ماشین آلات هوافضا، هواپیما، تجهیزات مرتبط با انرژی اتمی، پردازش قطعات آلیاژی فشار بالا، موتورهای جت و پردازش قطعات ویژه موتور، پردازش قاب چرخ برخاست و فرود هواپیما و غیره.

2. مواد خام مختلف پردازش فولاد ویژه

3. مواد اولیه برای آلیاژهای آزمایشی مختلف

4. پردازش فلزات آمورف

5. در صنعت متالورژی، وانادیوم مقاومت به خوردگی خوب و رسانایی بالایی دارد. برای ساخت بلبرینگ های پرسرعت، کابل های زیردریایی و غیره استفاده می شود.

6. پردازش ابزار با مقاومت بالا: ابزار الماس، ابزار شیشه الماس، چرخ خیاطی الماس برای ساخت و ساز جاده.

7. کاتالیزورهای مختلف

8. پردازش قطعات الکترونیکی محصول

9. معرف های مختلف، معرف های استاندارد تحلیلی، عوامل کاهنده و غیره.

11. وانادیوم گنجینه صنعت انرژی اتمی است. در راکتورهای اتمی، وانادیوم به دلیل نقطه ذوب بالا و دوام بالا، ماده ایده آلی برای بازتابنده نوترون راکتور است.


موردخلوصناخالصی های اصلیکل ناخالصی هاروش آزمون
وانادیوم فوق العاده خالص٪۱۰۰Mg,Al,Si,P,S,Zr,Cr,Mn,Fe,Co,Cu,Zn,Ag<10 پی پی امGDMS
وانادیوم با خلوص فوق العاده بالا٪۱۰۰<1 پی پی امGDMS
پرس و جو