همه دسته بندی ها
مواد دو بعدی

مواد دو بعدی

مواد دوبعدی (مواد کریستالی اتمی دو بعدی) به موادی اطلاق می‌شود که در آنها الکترون‌ها فقط می‌توانند آزادانه (حرکت صفحه) در مقیاس نانو (1-100 نانومتر) در دو بعد حرکت کنند، مانند نانوفیلم‌ها، ابرشبکه‌ها و چاه‌های کوانتومی. ماده دوبعدی نوع جدیدی از مواد کریستالی با ضخامت یک یا چند لایه اتمی است که انواع مختلفی از رساناها، نیمه هادی ها، ابررساناها تا عایق ها، فروالکتریسیته، فرومغناطیس، ضد فرومغناطیس و غیره را پوشش می دهد، مانند نیترید بور (BN). دی سولفید مولیبدن (MoS2)، دی سولفید تنگستن (WS2)، دیزلنید مولیبدن (MoSe2)، دیزلنید تنگستن (WSe2) و غیره.

پرس و جو خوش آمدید

ویژگی های محصول

مواد دو بعدی مختلف به دلیل خواص ویژه ساختار کریستالی دارای خواص الکتریکی یا ناهمسانگردی خواص نوری متفاوتی هستند، از جمله طیف سنجی رامان، طیف سنجی فوتولومینسانس، طیف سنجی هارمونیک مرتبه دوم، طیف سنجی جذب نوری، هدایت حرارتی، رسانایی الکتریکی خواص anisotropy مانند نرخ در دستگاه‌های اپتوالکترونیکی پلاریزه، دستگاه‌های ترموالکتریک پلاریزه، دستگاه‌های بیونیک و تشخیص نور پلاریزه استفاده می‌شود.

روش های تهیه مواد دو بعدی:

رسوب بخار شیمیایی (CVD):

مواد دو بعدی با مساحت بزرگ را می توان تهیه کرد، اما فرآیند آماده سازی برای مواد مختلف بسیار متفاوت است و کنترل تک کریستال، عیوب و تعداد لایه ها دشوار است.

اپیتاکسی پرتو مولکولی (MBE):

نمونه هایی با تک کریستال های با کیفیت بالا را می توان به دست آورد، اما الزامات بسیار بالایی برای درجه خلاء، خواص فیزیکی عناصر و انتخاب بستر وجود دارد. تهیه بسیاری از مواد دو بعدی با روش های MBE دشوار است و در برخی از سیستم های مواد (مانند FeSe تک لایه)، برهمکنش قابل توجهی بین ماده دو بعدی رشد یافته توسط اپیتاکسی پرتو مولکولی و بستر وجود دارد که بر روی آن تأثیر می گذارد. مطالعه خواص فیزیکی ذاتی مواد

روش لایه برداری فاز مایع:

می تواند تولید انبوه مواد دو بعدی را محقق کند، اما عیوب و آلودگی فاز مایع در طول فرآیند آماده سازی معرفی می شود که برای مطالعه خواص ذاتی مواد دو بعدی مناسب نیست.
کاربرد مواد دو بعدی

گرافن و مواد دوبعدی (2DM) تقریباً 20 سال است که از اولین پیشنهاد آنها در علم و مهندسی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. انبوهی از داده های موجود و نمایش دستگاه های با کارایی بالا هیچ شکی در مورد پتانسیل 2DM برای کاربردهای الکترونیک، اپتوالکترونیک و سنجش باقی نمی گذارد.

بنابراین چالش‌ها و فرصت‌های اصلی در استفاده از مواد دو بعدی برای کاربردها کجاست؟ فن آوری موجود نشان داده است که مواد دو بعدی می توانند از عملکرد برتر خود در سطح دستگاه نیمه هادی بهره ببرند و به راحتی با سایر فناوری های نیمه هادی ادغام شوند، و آنها را کاندیدای عملکرد گسترده گسترده در مواد نیمه هادی می کند.

ظهور مواد دو بعدی راه جدیدی برای شکستن محدودیت‌های مختلف در عملکرد دستگاه‌های نیمه‌رسانای معمولی فراهم می‌کند و ایده‌های جدیدی برای تحقق کاربردهای کاربردی مختلف ارائه می‌دهد. ما بر این باوریم که بسته به کاربرد هدف، مواد دو بعدی به طور فزاینده ای به یک فاکتور x در محصولات یکپارچه نیمه هادی آینده تبدیل خواهند شد و تنگناها در الکترونیک ناهمگن مبتنی بر مواد دو بعدی تا سطح مورد نیاز تولید در مقیاس بزرگ شکسته خواهند شد.

بنابراین، تیم تحقیق و توسعه مواد دوبعدی که توسط بخش مواد تحقیقاتی ما راه‌اندازی شده است، مجموعه‌ای از کارها را در مورد تحقیق، آماده‌سازی و کاربرد مواد دو بعدی انجام داده است و به تعدادی نتایج تحقیقاتی دست یافته است: نوع خاصی از مواد نیمه‌رسانا از نوع فلز. تهیه شده توسط ما با استفاده از روش سلب شیمیایی دارای رسانایی الکتریکی بالایی است و ظرفیت خازنی مخصوص حجم می تواند به 2-2 F/cm-400 برسد و دارای عملکرد خوبی در چرخش است و به صورت انبوه تولید و به پایین دست عرضه شده است. مشتریان برای کاربردهای درجه نیمه هادی.

در زیر کاتالوگ برخی از مواد دو بعدی که می توانیم ارائه کنیم، عمدتاً شامل عایق ها، نیمه هادی ها، نیمه فلزات، فلزات و ابررساناها و غیره است که در حال حاضر مواد داغ در زمینه فیزیک ماده متراکم و علم مواد هستند، که برخی از آنها هستند. به طور انحصاری توسط مارک های معروف توزیع می شوند و شما می توانید آنها را آزادانه برای تحقیقات علمی خود انتخاب کنید.

چرا انتخاب ما

فرآیند خرید

 • پرس و جو

  مشتری RFQ را از طریق ایمیل ارسال می کند

  - مواد

  - خلوص

  - بعد، ابعاد، اندازه

  - تعداد

  - طراحی

 • نقل قول

  در عرض 24 ساعت از طریق ایمیل پاسخ دهید

  - قیمت

  - هزینه حمل و نقل

  - زمان بین شروع و اتمام فرآیند تولید

 • مذاکره

  جزئیات را تایید کنید

  - شرایط پرداخت

  - شرایط تجارت

  - جزئیات بسته بندی

  - زمان تحویل

 • تایید سفارش

  یکی از مدارک را تایید کنید

  - سفارش خرید

  - پیش فاکتور

  - نقل قول رسمی

 • ترتیب پرداخت

  شرایط پرداخت

  - T/T

  - پی پال

  - AliPay

  - کارت اعتباری

 • برنامه تولید

  یک طرح تولید را منتشر کنید

 • تاییدیه تحویل

  جزئیات را تایید کنید

  فاکتور تجاری

  لیست بسته بندی

  بسته بندی تصاویر

  گواهینامه کیفیت

 • حمل

  راه حمل و نقل

  توسط Express: DHL، FedEx، TNT، UPS

  هوایی

  از طریق دریا

 • تایید رسید

  مشتریان ترخیص کالا از گمرک را انجام می دهند و بسته را دریافت می کنند

 • تراکنش کامل شد

  به امید همکاری های بعدی