همه دسته بندی ها
سری Boride

سری Boride


توده / گلوله های سری بورید با خلوص بالا. قیمت فقط برای مرجع است، لطفاً برای نقل قول با خدمات مشتری تماس بگیرید!

عنصر:سری Borides
خلوص:3N 4N
شکل:توده / گلوله
وزن:1Kg
بسته بندی:بسته بندی وکیوم، کارتن، جعبه چوبی
مشخصات فنی:مشخصات و اندازه های مختلف را می توان با توجه به نیاز مشتری پردازش و سفارشی کرد
بررسی اجمالی

خواص فیزیکی و شیمیایی

بور یک ترکیب دوتایی است که با فلزات و برخی نافلزات (مانند کربن) تشکیل شده است. می توان آن را با فرمول کلی MmBn نشان داد که به طور کلی یک ترکیب میانی است و از قوانین ظرفیت پیروی نمی کند. علاوه بر روی (روی)، کادمیوم (Cd)، جیوه (Hg)، گالیم (Ga)، ایندیم (In)، تالیم (Tl)، ژرمانیوم (Ge)، قلع (Sn)، سرب (Pb) و بیسموت (Bi) علاوه بر این، فلزات دیگر می توانند بورید تشکیل دهند. آنها کریستال هایی با سختی و نقطه ذوب بالا هستند. آنها از نظر شیمیایی پایدار هستند و نمی توانند توسط اسید نیتریک غلیظ داغ حل شوند. آنها را می توان با ترکیب مستقیم عناصر یا با احیای اکسیدها با فلزات فعال تولید کرد. آنها به عنوان مواد نسوز، سنگ زنی و ابررسانا استفاده می شوند.

کاربرد

بوریدها دارای ویژگی های هدایت بالا، نقطه ذوب بالا، سختی بالا و پایداری بالا هستند.

بوریدها در قلیایی مذاب محلول هستند. بوریدهای فلزات خاکی کمیاب و قلیایی خاکی توسط هوای مرطوب یا اسید هیدروکلریک رقیق خورده نمی شوند، اما در اسید نیتریک محلول هستند. تقریباً همه بوریدها ظاهر و خواص فلزی، با هدایت الکتریکی بالا و ضریب مقاومت دمایی مثبت دارند. بوریدهای Ti، Zr و Hf رسانایی الکتریکی بهتری نسبت به فلزات خود دارند.

بوریدها مقاومت خزشی بسیار خوبی دارند که برای توربین‌های گازی، موشک‌ها و غیره که نیاز به مواد برای کار طولانی مدت در دماهای بالا، حفظ استحکام، مقاومت در برابر تغییر شکل، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر شوک حرارتی دارند، اهمیت زیادی دارد. آلیاژها یا سرمت های مختلف بر پایه بورید، کاربید و نیترید را می توان برای ساخت اجزای ساختاری موشک، اجزای دستگاه هوانوردی، اجزای توربین، گیره های نمونه ماشین های تست مواد با دمای بالا، اجزای ابزار، یاتاقان ها و اجزای اندازه گیری دماهای بالا استفاده کرد. . سر مخروط برای سختی و برخی از قطعات ساختاری دستگاه های انرژی هسته ای و غیره.

سری Boride
دیبورید کروم (CrB2)بورید آهن (FeB)تانتالیوم بورید (TaB)دیبورید تیتانیوم (TiB2)
هافنیوم دیبورید (HfB2)هگزابورید لانتانیم (LaB6)زیرکونیوم دیبورید (ZrB2)


پرس و جو