همه دسته بندی ها
رادیوم

مواد سفارشی فلزی رودیوم (Rh)


نوعرادیوم
آیکونRh
وزن اتمی102.9055
عدد اتمی45
رنگ / ظاهرمتالیک سفید نقره ای
هدایت حرارتی150 W/mK
نقطه ذوب (°C)1,966
ضریب انبساط حرارتی8.2 x 10-6/K
چگالی نظری (g/cc)12.41
بررسی اجمالی

اطلاعات عمومی رودیوم (Rh):

رودیوم یک فلز نقره ای سفید و سخت با نماد عنصر RH است. چگالی 12.41. نقطه ذوب 1966 ℃. نقطه جوش حدود 3700 ℃ است. رودیوم یک عنصر پلاتین با بازتاب بالا است. فلز رودیوم معمولاً اکسید تشکیل نمی دهد. رودیوم مذاب اکسیژن را جذب می کند، اما در طول انجماد آن را آزاد می کند. رودیوم دارای نقطه ذوب بالاتر و چگالی کمتری نسبت به پلاتین است. رودیم در اکثر اسیدها نامحلول است. در اسید نیتریک کاملاً نامحلول و در آبهای آبی کمی محلول است

Rh-3N5-COA

Rh-3N5-Coa

ناماندازهخلوصسفارشی
گلوله های رودیوم0.01-2mm٪۱۰۰
هدف رودیومسفارشی٪۱۰۰
مکعب رودیومسفارشی٪۱۰۰

رودیوم علاوه بر ساخت آلیاژها، به عنوان یک پوشش روشن و سخت روی فلزات دیگر، به عنوان مثال، روی ظروف نقره یا قطعات دوربین استفاده می شود. تبخیر رودیوم بر روی سطح شیشه، تشکیل یک لایه نازک از موم، سطح آینه ای بسیار ظریفی را ایجاد می کند.

(1) فعالیت کاتالیزوری و گزینش پذیری بالا و عمر طولانی. رودیوم و آلیاژهای آن، ترکیبات حاوی رودیم و کاتالیزورهای پیچیده را می توان در تولید آلدئیدها و اسید استیک، تصفیه گازهای خروجی خودرو، اکسیداسیون آمونیاک در تولید اسید نیتریک، سنتز مواد شیمیایی آلی مانند پلاستیک، ابریشم مصنوعی و غیره استفاده کرد. داروها و آفت کش ها و الکترودهای پیل سوختی.

(2) بازتاب نور مرئی بالا و پایدار است. معمولاً در پوشش سطوح بازتابنده مانند آینه های صنعتی خاص، نورافکن ها و رادارها استفاده می شود.

(3) نقطه ذوب بالا، مقاومت در برابر اکسیداسیون و مقاومت در برابر خوردگی، یکی از پایدارترین فلزات شیمیایی است. می توان از آن به عنوان یک ظرف مقاوم در برابر خوردگی استفاده کرد و در دمای بالای 1850 درجه سانتیگراد در اتمسفر قابل استفاده است. بوته رودیوم خالص را می توان برای تولید تک بلورهای تنگستات کلسیم و نیوبات لیتیوم استفاده کرد.

(4) آبکاری رودیوم دارای سختی بالا (7500-9000MPa)، مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت تماس پایدار است. مواد کامپوزیتی با روکش رودیوم یک ماده تماس الکتریکی عالی است و رودیوم همچنین می تواند برای پوشش زیور آلات و سایر ابزارهای صنعتی و حسگرهای گاز استفاده شود.

(5) اصلاح. رودیوم می تواند محلول جامد را با پلاتین، پالادیوم و سایر فلزات تشکیل دهد، که می تواند ماتریس را با محلول جامد تقویت کند، نقطه ذوب، دمای تبلور مجدد و مقاومت در برابر خوردگی ماتریس را بهبود بخشد و از دست دادن تبخیر اکسیداسیون را کاهش دهد. در میان آنها، آلیاژ پلاتین-رودیوم یک ماده عالی برای اندازه گیری دمای فلز گرانبها است. رودیوم ترکیبات تشکیل شده با تیتانیوم، زیرکونیوم، هافنیوم، تانتالیوم، نیوبیم و سایر فلزات دارای اثر تقویت کننده پراکندگی بر روی آلیاژهای حاوی رودیم و افزایش پایداری حرارتی هستند. افزودن رودیم به ایریدیوم می تواند عملکرد پردازش ایریدیوم را بهبود بخشد.

(6) میزان سخت شدن کار بالا است و می توان آن را پس از کار گرم به اندازه خاصی سرد کرد.

نمای کلی عنصر فلزی رودیوم (Rh):

ما هر یک از فلزات و سایر مواد پیشرفته را به شکل میله، میله یا صفحه یا محصولات طراحی ارائه شده توسط مشتری ذوب می کنیم.

ما این مواد متال رودیوم شکل متفاوت را بر حسب واحد وزن یا قطعه برای استفاده های مختلف در حوزه تحقیقاتی و فناوری های جدید اختصاصی می فروشیم.

به عنوان مثال: گلوله های رودیوم، هدف رودیوم، مکعب رودیوم. اشکال دیگر در صورت درخواست موجود است.


گلوله های رودیومگلوله های رودیوم
مکعب رودیوممکعب رودیوم
هدف رودیومهدف رودیوم
 
پرس و جو