همه دسته بندی ها
ترکیبات

ترکیبات

ترکیب ماده خالصی است که از اتم های دو یا چند عنصر (اشاره به انواع اتمی عناصر مختلف) تشکیل شده است. ترکیبات مواد خالصی هستند که از واکنش های شیمیایی تولید می شوند و باید با روش های شیمیایی جدا شوند. ترکیب او ثابت است و می توان آن را با یک فرمول شیمیایی نشان داد. به طور خلاصه، یک ترکیب یک ماده شیمیایی است که از دو یا چند عنصر تشکیل شده است که توسط پیوندهای شیمیایی با نسبت مولی ثابت به یکدیگر متصل شده اند. ترکیبات را می توان با واکنش های شیمیایی به مواد شیمیایی ساده تری تجزیه کرد. ترکیباتی مانند متان (CH6)، گلوکز (C12H6O2)، سولفات سرب (PbSOXNUMX) و دی اکسید کربن (COXNUMX).

پرس و جو خوش آمدید

چقدر در مورد ترکیبات می دانید؟


ترکیبات به ترکیبات آلی و ترکیبات معدنی تقسیم می شوند.

ترکیبات آلی ترکیباتی هستند که حاوی کربن هستند (اما ترکیبات حاوی کربن لزوماً آلی نیستند). به ترکیباتی که فقط کربن و هیدروژن دارند، هیدروکربن می گویند. برای مثال، متان (CH4) یک آلکان، اتیلن (C2H4) یک آلکن، استیلن (C2H2) یک آلکین و بنزن (C6H6) یک هیدروکربن معطر است. ماده آلی ترکیبی است حاوی کربن (به جز CO2، CO، H2CO3 و کربنات) مانند CH4، C2H5OH، CH3COOH که همگی دارای عنصر کربن (C) هستند.

ترکیبات معدنی فاقد هیدروکربن هستند، مانند H2O، KClO3، MnO2، KMnO4، NaOH و غیره، مواد معدنی هستند.مواد معدنی را می توان به طور خاص به دسته های زیر تقسیم کرد:

اسیدها: موادی که از هیدروژن و یون های رادیکال اسید ساخته شده اند، اسید هستند. مانند HCl، HNO3، H2SO4. لازم به ذکر است که اسید سولفامیک، اسید استیک و غیره مواد آلی هستند که به ترتیب متعلق به اسیدهای سولفونیک و اسیدهای کربوکسیلیک هستند و در معنای وسیع، بدون تشخیص غیرآلی بودن یا غیرآلی بودن، اسیدی محسوب می شوند.

بازها: موادی که از کاتیون ها و یون های هیدروکسید تشکیل شده اند باز هستند. مانند LiOH، NaOH، Ca(OH)2، NH3·H2O، NH2OH و غیره.

نمک: ماده‌ای متشکل از کاتیون‌ها و یون‌های رادیکال اسیدی نمکی است مانند K2SO4، HgCl2، Ba(NO3)2 و غیره. به ترتیب دارای یون‌های K+، Hg2+، Ba2+ و یون‌های رادیکال اسیدی مربوطه SO42-، Cl- و NO3 هستند. -. Cu(CH3COO)2 استات مس است، اگرچه حاوی رادیکال های اسید استیک اسید (اسید آلی) است، اما هنوز غیرآلی در نظر گرفته می شود.

اکسید: ترکیبی که از دو عنصر تشکیل شده و یکی از آنها اکسیژن منفی است، اکسیدی است مانند CeO2، MnO2، K2O، NiO و غیره.

کاربید: ترکیبی از دو عنصر که یکی از آنها کربن منفی است، کاربید است مانند WC، CaC2، Fe3C و غیره.

نیترید: ترکیبی از دو عنصر که یکی از آنها نیتروژن منفی است، نیترید است مانند BN، Si3N4، Mg3N2 و غیره.
ترکیبات فلزیترکیبات فلزی و ترکیبات بین فلزی به ترکیباتی اطلاق می شود که توسط فلزات و فلزات یا فلزات و متالوئیدها (مانند H، B، N، S، P، C، Si و غیره) تشکیل می شوند. کاربردهای فلزات و ترکیبات بین فلزی عمدتاً به عنوان مواد کاربردی، مواد حافظه دار شکل و مواد ابررسانا هستند. ماده کاربردی تبدیل ترموالکتریک MoSi2 یک ترکیب بین فلزی معمولی نیست، بلکه نشانه ای از یک ترکیب بین فلزی به یک ترکیب فلزی و غیرفلزی است (سیلیکون یک فلز نیست بلکه یک نیمه هادی است). با این وجود، مرسوم است که ترکیبات سیلیکون را به عنوان ترکیبات بین فلزی طبقه بندی کنند. زیرا شباهت های زیادی با فلزات دارد. همچنین یک دسته اصلی از ترکیبات تشکیل شده توسط عناصر گروه IIIA و گروه VA مانند InSb، GeAs، InAs و غیره وجود دارد که عناصر تشکیل دهنده این فازها شامل فلزات، نیمه فلزات و نافلزات هستند و ترکیبات تشکیل شده نیمه رسانا هستند که این کار را انجام می دهند. به ترکیبات بین فلزی با خواص فلزی تعلق ندارد.


در حال حاضر، اهداف اصلی تحقیق ما ترکیبات فلزی و ترکیبات بین فلزی است که بخش مهمی از بسیاری از مواد تحقیقاتی صنعتی و علمی است. تاکنون، طیف وسیعی از کاربردها و تنوع در زمینه مواد کاربردی با ویژگی هایی در تبدیل نوری، الکتریکی، مغناطیسی، ابررسانا و عملکردی وجود دارد.برای تهیه فلزات و ترکیبات بین فلزی عمدتاً از روش های زیر استفاده می کنیم:

سنتز در دمای بالا خود پخش می شود

سنتز خود تکثیر شونده در دمای بالا تکنیکی برای سنتز مواد با استفاده از اثرات خودگرمایی و خودرسانایی گرمای واکنش تولید شده توسط یک واکنش شیمیایی است. معمولا واکنش به آرگون یا نیتروژن به عنوان یک اتمسفر محافظ، اشتعال بیلت پودر برای ایجاد یک واکنش شیمیایی، تولید گرما به طوری که دمای پودر همسایه به طور ناگهانی افزایش می یابد، باعث ایجاد یک واکنش شیمیایی می شود و به شکل موج احتراق پخش می شود. در طول کل واکنش، موج احتراق به اجرای حرکت رو به جلو واکنش دهنده ها به محصول نهایی ادامه می دهد.

تخلیه پلاسما زینترینگ

تف جوشی پلاسمای تخلیه عبارت است از استفاده از جریان پالسی بالا که مستقیماً به قالب و نمونه اعمال می شود، در نتیجه گرمایش بدن ایجاد می شود، به طوری که نمونه تف جوشی شده به سرعت گرم می شود، در حالی که جریان پالس ناشی از اثر تخلیه بین ذرات، به طوری که ذرات سطح محلی از درجه حرارت بالا و ذوب، سطح مواد پوسته پوسته شدن، تمیز کردن سطح ذرات، برای رسیدن به پخت سریع، و می تواند به طور موثر مانع از رشد ذرات.

آلیاژ مکانیکی

آلیاژسازی مکانیکی یک تکنیک آسیاب گلوله ای با انرژی بالا برای تهیه پودرهای آلیاژی معمولاً خشک است. برخورد متقابل بین توپ های آسیاب و پودر باعث صاف شدن و سخت شدن پودر پلاستیک می شود که منجر به همپوشانی ذرات، تماس سطح و جوش سرد می شود. تشکیل ذرات پودر کامپوزیت چند لایه متشکل از اجزای مختلف، در حالی که لایه سخت کاری و شکستگی ذرات کامپوزیت، جوش سرد و شکستگی به طور مداوم تکرار می شود و همچنین ورز دادن و اختلاط کافی، به طوری که پودر پالایش و یکنواخت تر می شود و سپس تشکیل ذرات کامپوزیت پیش ساخته به دلیل تعداد زیاد عیوب و نانو ریزساختار درون ذرات کامپوزیت. بیشتر آسیاب توپ با انرژی بالا زمانی رخ می دهد که واکنش حالت جامد، تشکیل مواد جدید.

فناوری انعقاد هدایت شده

انجماد جهت دار به استفاده از وسایل اجباری در فرآیند انجماد، در فلز جامد شده و جامد نشده بین مذاب برای ایجاد یک گرادیان دما در امتداد یک جهت خاص اشاره دارد، به طوری که هسته مذاب، در جهت مخالف جریان گرما، مطابق با به جهت کریستالوگرافی مورد نیاز برای انجماد. فن آوری انجماد جهت دار می تواند جهت گیری دانه سازمان جامد شده را بهتر کنترل کند، مرزهای عرضی دانه را حذف کند، سازماندهی کریستالی ستونی یا تک بلوری را به دست آورد و خواص مکانیکی طولی ماده را بهبود بخشد.

پرس گرم و پرس ایزواستاتیک گرم

روش پرس گرم و روش پرس ایزواستاتیک گرم، پرس پودر و فرآیند پخت همزمان است، اصل اساسی این دو یکسان است، تفاوت اصلی در روش های مختلف فشار است. روش پرس گرم یک نیروی یک طرفه یا دو طرفه است و روش پرس ایزواستاتیک گرم است که در تمام جهات نمونه به همان فشار اعمال می شود، بنابراین می تواند به طور موثر تخلخل باقی مانده محصول را حذف کند تا به نزدیک شود. مواد کاملاً متراکم به خصوص برای برخی از ترکیبات بین فلزی نسوز نباید فشرده و تف جوشی شوند.

چرا انتخاب ما

فرآیند خرید

 • پرس و جو

  مشتری RFQ را از طریق ایمیل ارسال می کند

  - مواد

  - خلوص

  - بعد، ابعاد، اندازه

  - تعداد

  - طراحی

 • نقل قول

  در عرض 24 ساعت از طریق ایمیل پاسخ دهید

  - قیمت

  - هزینه حمل و نقل

  - زمان بین شروع و اتمام فرآیند تولید

 • مذاکره

  جزئیات را تایید کنید

  - شرایط پرداخت

  - شرایط تجارت

  - جزئیات بسته بندی

  - زمان تحویل

 • تایید سفارش

  یکی از مدارک را تایید کنید

  - سفارش خرید

  - پیش فاکتور

  - نقل قول رسمی

 • ترتیب پرداخت

  شرایط پرداخت

  - T/T

  - پی پال

  - AliPay

  - کارت اعتباری

 • برنامه تولید

  یک طرح تولید را منتشر کنید

 • تاییدیه تحویل

  جزئیات را تایید کنید

  فاکتور تجاری

  لیست بسته بندی

  بسته بندی تصاویر

  گواهینامه کیفیت

 • حمل

  راه حمل و نقل

  توسط Express: DHL، FedEx، TNT، UPS

  هوایی

  از طریق دریا

 • تایید رسید

  مشتریان ترخیص کالا از گمرک را انجام می دهند و بسته را دریافت می کنند

 • تراکنش کامل شد

  به امید همکاری های بعدی