همه دسته بندی ها
آلیاژ استاد آهن

آلیاژ اصلی آهن (آهن)


آلیاژ اصلی آلیاژ خاصی است که از یک فلز به عنوان ماتریس استفاده می کند و یک یا چند عنصر را به آن اضافه می کند تا مشکلاتی مانند آسان سوزاندن عنصر، داشتن نقطه ذوب بالا و سخت بودن ذوب شدن، داشتن چگالی بالا را حل کند. و به راحتی تفکیک می شود یا برای بهبود خواص آلیاژ. این یک ماده کاربردی افزودنی است.

محصولات را می توان پردازش و سفارشی کرد و با توجه به مواد و مشخصات مختلف تفاوت هایی وجود دارد.

اگر به جزئیات بیشتری نیاز دارید، لطفا با ما تماس بگیرید تا تخفیف بیشتری دریافت کنید!


بررسی اجمالی
آلیاژ استاد آهن
نامدرجهکاربرد
آلیاژ اصلی آهن آلومینیومAlFe20تنظیمات ترکیب آلیاژ را تنظیم کنید
آلیاژ اصلی فرووانادیومVFe80برای فولادهای ویژه، فولادهای قالب، مواد افزودنی، افزودنی های آلیاژی حاوی وانادیوم و آلیاژهای با دمای بالا استفاده می شود.
آلیاژ اصلی فرووانادیومVFe50برای فولادهای ویژه، فولادهای قالب، مواد افزودنی، افزودنی های آلیاژی حاوی وانادیوم و آلیاژهای با دمای بالا استفاده می شود.
آلیاژ اصلی فرونیوبیومNb65.5Feبرای مواد جوشکاری مقاوم در برابر سایش، افزودن سیم با هسته شار، افزودن فولاد ویژه، افزودن مواد مغناطیسی دائمی و غیره استفاده می شود.
آلیاژ اصلی مس-آهنCuFe10برای افزودن عنصر منگنز در ذوب آلیاژ مس با دمای اضافه کم و کنترل ترکیب دقیق استفاده می شود.

آلیاژ اصلی دارای ترکیب پیچیده و انواع مختلفی است. با توجه به ترکیب و الزامات خاص مواد فلزی که باید ذوب شوند طراحی شده است. برای ذوب فولاد، چدن، آلیاژهای با دمای بالا، آلیاژهای تیتانیوم، آلیاژهای مغناطیسی، آلیاژهای آلومینیوم و سایر مواد فلزی غیرآهنی مورد نیاز است. یک آلیاژ پایه و مواد افزودنی، نمی توان آن را مستقیماً به عنوان یک ماده فلزی استفاده کرد. در مقایسه با عناصری که باید اضافه شوند، آلیاژهای اصلی عموماً دارای نقاط ذوب پایین‌تر، سرعت انحلال سریع‌تر، بازدهی پایدارتر و توانایی قوی‌تری برای بهبود خواص آلیاژ هستند. بنابراین می توان از آلیاژهای اصلی به عنوان عناصر در فرآیند تولید آلیاژ استفاده کرد. افزودن و تنظیم دقیق ترکیب، پالایش دانه، اصلاح اصلاح، تصفیه تصفیه، عملیات اکسیژن زدایی و گوگرد زدایی، سخت شدن محلول جامد و غیره به طور گسترده در صنعت فلز استفاده می شود.


پرس و جو