همه دسته بندی ها
آلیاژهای آنتروپی بالا

آلیاژهای آنتروپی بالا

به طور خلاصه، آلیاژهای با آنتروپی بالا (HEAs)، آلیاژهایی هستند که از پنج یا بیشتر مقدار مساوی یا تقریباً مساوی از فلزات تشکیل شده‌اند. از آنجایی که آلیاژهای با آنتروپی بالا ممکن است خواص بسیار مطلوبی داشته باشند، در علم و مهندسی مواد مورد توجه قابل توجهی قرار گرفته اند. آلیاژهای قبلی ممکن است فقط یک یا دو جزء فلزی اصلی داشته باشند. به عنوان مثال، آهن به عنوان پایه استفاده می شود و برخی از عناصر کمیاب برای افزایش خواص آن اضافه می شود، بنابراین نتیجه یک آلیاژ مبتنی بر آهن است. در گذشته، هرچه فلزات بیشتری به آلیاژ اضافه شود، مواد شکننده تر خواهند بود. با این حال، بر خلاف آلیاژهای معمولی، آلیاژهای با آنتروپی بالا دارای چندین فلز هستند اما شکننده نیستند. آلیاژ آنتروپی بالا از مفهوم طراحی مواد سنتی عبور می کند، یک مفهوم طراحی آلیاژ جدید است، در خواص مکانیکی، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر سایش، خواص مغناطیسی، مقاومت در برابر تشعشع و سایر جنبه های عملکرد عالی، یا تبدیل به نسل بعدی معیار آلیاژ می شود.

پرس و جو خوش آمدید

ویژگی های محصول


آلیاژهای آنتروپی بالا

آلیاژهای با آنتروپی بالا (HEA) که به اختصار HEA نامیده می شود، آلیاژهایی هستند که از پنج یا چند فلز در مقادیر مساوی یا تقریباً مساوی تشکیل شده اند. آلیاژهای با آنتروپی بالا به دلیل خواص بسیار مطلوبی که ممکن است داشته باشند در علم و مهندسی مواد مورد توجه قرار گرفته اند.

در گذشته، آلیاژها ممکن است تنها یک یا دو جزء فلزی اصلی داشته باشند. به عنوان مثال، آهن به عنوان پایه استفاده می شود و عناصر کمیاب برای افزایش خواص اضافه می شود و در نتیجه آلیاژی بر پایه آهن ایجاد می شود.

در گذشته، اگر فلزات بیشتری به یک آلیاژ اضافه شود، مواد شکننده می شود، اما بر خلاف آلیاژهای قبلی، آلیاژهای آنتروپی بالا دارای چندین فلز هستند اما شکننده نخواهند بود که نوع جدیدی از مواد است.

آلیاژ با آنتروپی بالا مفهوم سنتی طراحی مواد را می شکند، یک مفهوم جدید طراحی آلیاژ است، در خواص مکانیکی، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر سایش، خواص مغناطیسی، ضد تابش و سایر جنبه های عملکرد عالی، یا تبدیل به نسل بعدی آلیاژ می شود. معیار.اثر آنتروپی بالا

اثر آنتروپی بالا مفهوم بارز HEA است. با مقایسه آنتروپی ایده‌آل تشکیل با آنتالپی فلز خالص (آنتالپی‌های انتخابی تشکیل ترکیبات IM)، مشخص می‌شود که در آلیاژهای هم‌مولار نزدیک با 5 عنصر یا بیشتر، تشکیل فازهای SS به جای ترکیبات IM مطلوب‌تر است.

در این مرحله، تنها آنتروپی و آنتالپی برای فازهای معمولی SS و IM بدون در نظر گرفتن ترکیب‌های خاص مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند. مقادیر آنتروپی نیز فقط برای آنتروپی تولید در نظر گرفته می شود. اگرچه ارتعاشات، الکترون ها و مغناطیس نیز بر مقدار آنتروپی تأثیر می گذارند، اما عامل اصلی هنوز ساختار آلیاژ است.
اثر "کوکتل".

اولین اثر "کوکتل" عبارتی است که توسط پروفسور S. Ranganathan استفاده شده است. مقصود اولیه «آمیزی دلپذیر و دلپذیر» بود.

بعداً به معنای یک مخلوط هم افزایی بود که در آن نتیجه نهایی غیرقابل پیش بینی و بیشتر از مجموع قطعات بود. این عبارت سه کلاس مختلف از آلیاژها را توصیف می کند. شیشه های فلزی حجیم، فلزات فوق الاستیک و فوق پلاستیک و HEA ها. اثر "کوکتل" ویژگی های ساختاری و عملکردی شیشه های فلزی حجیم آمورف را مشخص می کند.
اعوجاج شبکه

اعوجاج شدید شبکه به دلیل اندازه های مختلف اتمی در فازهای آنتروپی بالا ایجاد می شود. جابجایی هر موقعیت شبکه به اتم های اشغال کننده آن موقعیت و نوع اتم ها در محیط محلی بستگی دارد. این اعوجاج بسیار شدیدتر از آلیاژهای معمولی است. عدم قطعیت این موقعیت های اتمی متغیر منجر به آنتالپی بالاتر تشکیل آلیاژ می شود.

اگرچه از نظر فیزیکی این می تواند شدت پیک های پراش اشعه ایکس را کاهش دهد، سختی را افزایش دهد، هدایت الکتریکی را کاهش دهد و وابستگی آلیاژ به دما را کاهش دهد.

با این حال، هنوز آزمایش‌های سیستماتیک برای توصیف کمی تغییرات مقادیر این ویژگی‌ها وجود ندارد. به عنوان مثال، عدم تطابق مدول برشی بین اتم های سازنده نیز ممکن است به سخت شدن کمک کند. تغییرات در پیوند محلی نیز ممکن است هدایت الکتریکی، هدایت حرارتی و ساختار الکترونیکی مرتبط را تغییر دهد.
ویژگی های انتشار آهسته

اولین اثر "کوکتل" عبارتی است که توسط پروفسور S. Ranganathan استفاده شده است. مقصود اولیه «آمیزی دلپذیر و دلپذیر» بود. بعداً به معنای یک مخلوط هم افزایی بود که در آن نتیجه نهایی غیرقابل پیش بینی و بیشتر از مجموع قطعات بود.

این عبارت سه کلاس مختلف از آلیاژها را توصیف می کند. شیشه های فلزی حجیم، فلزات فوق الاستیک و فوق پلاستیک و HEA ها. اثر "کوکتل" ویژگی های ساختاری و عملکردی شیشه های فلزی حجیم آمورف را مشخص می کند.

بر خلاف دیگر «اثرات اصلی»، تأثیر «کوکتل» فرضیه نیست و نیازی به اثبات ندارد. "اثر کوکتل" به خواص ویژه مواد اشاره دارد که اغلب ناشی از هم افزایی غیرمنتظره است.

مواد دیگر را می توان به این ترتیب توصیف کرد، از جمله خواص فیزیکی مانند ضریب انبساط حرارتی نزدیک به صفر یا پاسخ کاتالیزوری. خواص عملکردی مانند پاسخ ترموالکتریک یا تبدیل فتوولتائیک؛ استحکام فوق العاده بالا؛ چقرمگی شکست خوب؛ و خواص ساختاری مانند مقاومت در برابر خستگی یا شکل پذیری.

ماهیت ماده به ترکیب مواد، ریزساختار، ساختار الکترونیکی و سایر ویژگی‌ها بستگی دارد." اثر "کوکتل" ترکیب چند عنصری و ریزساختار ویژه MPEAs را نشان می‌دهد که به نوبه خود نتایج غیرخطی غیرمنتظره‌ای ایجاد می‌کند.


روند توسعه آلیاژهای آنتروپی بالا

عملکرد جامع عالی آلیاژ آنتروپی بالا، طیف وسیعی از کاربردهای آن را ایجاد می کند. آلیاژهای آنتروپی بالا دارای خواص مغناطیسی نرم عالی هستند و در خواص مکانیکی، عملکرد پردازش بهتر از مواد مغناطیسی نرم معمولی موجود است. آلیاژهای آنتروپی بالا دارای پایداری عالی در دمای بالا، مقاومت در برابر اکسیداسیون در دمای بالا هستند و می توانند در محیط های شدید استفاده شوند. آلیاژهای آنتروپی بالا دارای سختی بالا، ویژگی های استحکام بالا هستند و می توانند به عنوان پوششی برای ابزارهای برش سخت استفاده شوند. علاوه بر این، آلیاژهای آنتروپی بالا را می توان به عنوان مواد تبدیل سبک و گرما، مواد آلیاژی سبک، مواد قالب و غیره استفاده کرد.

آلیاژهای آنتروپی بالا نیز به طور گسترده در بسیاری از زمینه ها مانند موتورها، ترانسفورماتورها، ماشین آلات، لوازم الکترونیکی مصرفی، تیغه های موتور، موتورهای هواپیماهای جت، همجوشی هسته ای و غیره استفاده می شوند. آلیاژهای با آنتروپی بالا توانایی تشکیل آمورف قوی دارند و آلیاژهای خاص با آنتروپی بالا می توانند فازهای آمورف را در سازمان ریخته گری تشکیل دهند.

در مقابل، برای به دست آوردن سازماندهی آمورف در آلیاژهای معمولی، یک سرعت خنک کننده عالی برای حفظ سازمان با توزیع نامنظم اتم های مایع در دمای اتاق مورد نیاز است. مطالعه فلزات آمورف تنها در سال های اخیر به دلیل عدم وجود نابجایی در سازه با استحکام، سختی، پلاستیسیته، چقرمگی، مقاومت در برابر خوردگی و خواص مغناطیسی خاص و غیره پدیدار شده است و کاربرد آن نیز بسیار گسترده است. تهیه آلیاژهای آمورف با آنتروپی بالا بدون شک زمینه های کاربرد آلیاژهای با آنتروپی بالا را بیشتر خواهد کرد.


سری محصولات آلیاژی آنتروپی بالا

طیف گسترده ای از آلیاژهای با آنتروپی بالا وجود دارد که ریزساختارها و خواص آنها دارای ارزش تحقیقاتی بالایی است و اثرات آنتروپی بالا عامل اصلی تنظیم ریزساختار و ساختار آنها است. تمرکز کنونی در این زمینه به هفت خانواده آلیاژی که هر کدام از 6 تا 7 عنصر تشکیل شده است، تبدیل شده است و منجر به تولید بیش از 408 آلیاژ جدید شده است.

این آلیاژهای 408 حاوی 648 ریزساختار مختلف هستند. مشخص شده است که تعداد عناصر آلیاژی و شرایط پردازش تأثیر قابل توجهی بر ریزساختار آنها دارد. آلیاژهای با آنتروپی بالا با ساختارهای مختلف خواص ساختاری و ویژگی های عملکردی متفاوتی دارند. ساختار منحصر به فرد و طیف گسترده ای از انواع آلیاژهای آلیاژهای با آنتروپی بالا، اساس کاربردهای ساختاری و عملکردی آنها را فراهم می کند.

آلیاژ با آنتروپی بالا یک زمینه آلیاژی کاملاً جدید است که از چارچوب طراحی آلیاژهای سنتی خارج می شود و یک سیستم آلیاژی خاص با خواص بسیار عالی است. تنظیم ترکیب آن می تواند عملکرد آن را بیشتر بهینه کند و بنابراین چشم انداز بسیار گسترده ای برای تحقیقات علمی و کاربرد صنعتی دارد.

در حال حاضر، ما می توانیم شمش ها و میله های آلیاژی با آنتروپی بالا زیر را با ذوب تعلیق خلاء، ذوب قوس خلاء و ذوب القایی خلاء تولید کنیم و آنها را با توجه به نیاز مشتری به اشکال خاص پردازش کنیم، در صورت نیاز می توانید جدول زیر را جستجو کنید. و برای اطلاعات مربوطه با ما تماس بگیرید.چرا انتخاب ما

فرآیند خرید

 • پرس و جو

  مشتری RFQ را از طریق ایمیل ارسال می کند

  - مواد

  - خلوص

  - بعد، ابعاد، اندازه

  - تعداد

  - طراحی

 • نقل قول

  در عرض 24 ساعت از طریق ایمیل پاسخ دهید

  - قیمت

  - هزینه حمل و نقل

  - زمان بین شروع و اتمام فرآیند تولید

 • مذاکره

  جزئیات را تایید کنید

  - شرایط پرداخت

  - شرایط تجارت

  - جزئیات بسته بندی

  - زمان تحویل

 • تایید سفارش

  یکی از مدارک را تایید کنید

  - سفارش خرید

  - پیش فاکتور

  - نقل قول رسمی

 • ترتیب پرداخت

  شرایط پرداخت

  - T/T

  - پی پال

  - AliPay

  - کارت اعتباری

 • برنامه تولید

  یک طرح تولید را منتشر کنید

 • تاییدیه تحویل

  جزئیات را تایید کنید

  فاکتور تجاری

  لیست بسته بندی

  بسته بندی تصاویر

  گواهینامه کیفیت

 • حمل

  راه حمل و نقل

  توسط Express: DHL، FedEx، TNT، UPS

  هوایی

  از طریق دریا

 • تایید رسید

  مشتریان ترخیص کالا از گمرک را انجام می دهند و بسته را دریافت می کنند

 • تراکنش کامل شد

  به امید همکاری های بعدی