همه دسته بندی ها
آرسنیک

مواد آرسنیک فلزی سفارشی (As).


بررسی اجمالی

اطلاعات عمومی آرسنیک:

نماد عنصر آرسنیک As، عدد اتمی 33 در جدول تناوبی عناصر، عنصری غیرفلزی در گروه VA است. چگالی: 5.727g/cm³، نقطه ذوب: 817°C، نقطه جوش: 614°C. آرسنیک یک عنصر غیر فلزی با سه آلوتروپ خاکستری، سیاه و زرد است. با این حال، تنها آرسنیک خاکستری کاربردهای صنعتی مهمی دارد و آرسنیک خاکستری نیز رایج ترین شکل عنصری است. شکننده و سخت است و دارای درخشندگی فلزی، رسانایی حرارتی و الکتریکی خوب است و به راحتی به صورت پودر خرد می شود. بخار آرسنیک بوی نامطبوع سیر دارد. آرسنیک فلز به راحتی با فلوئور و اکسیژن واکنش می دهد و می تواند با اکثر فلزات و غیرفلزات تحت شرایط حرارتی واکنش دهد. آرسنیک در آب نامحلول است، اما در اسید نیتریک، آکوا رژیا و بازهای قوی محلول است.

مکعب آرسنیکسفارشی٪۱۰۰
توده آرسنیک1 کیلوگرم، یا سفارشی کنید٪۱۰۰
آرنسیک سفارشیسفارشی٪۱۰۰

آرسنیک به عنوان یک افزودنی آلیاژی برای تولید پرتابه های سرب، آلیاژهای چاپ، برنج (برای کندانسور)، شبکه باتری، آلیاژهای مقاوم در برابر سایش، فولاد ساختاری با استحکام بالا و فولاد مقاوم در برابر خوردگی و غیره استفاده می شود. زمانی که برنج حاوی مقادیر زیادی باشد از زینک زدایی جلوگیری می شود. از آرسنیک آرسنیک با خلوص بالا ماده خام برای تولید نیمه هادی های ترکیبی مانند آرسنید گالیم و آرسنید ایندیم است.

همچنین یک عنصر دوپینگ از مواد نیمه هادی ژرمانیوم و سیلیکون است. این مواد به طور گسترده ای به عنوان دیود، دیود ساطع کننده نور، ساطع کننده مادون قرمز، لیزر و غیره استفاده می شود. از ترکیبات آرسنیک نیز در ساخت آفت کش ها، نگهدارنده ها، رنگ ها و داروها استفاده می شود. آلیاژ گران قیمت مس سفید از مس و آرسنیک ساخته شده است.

برای ساخت کاربید سیمانی استفاده می شود. برنج حاوی مقادیر کمی آرسنیک می تواند از زینک زدایی جلوگیری کند. ترکیبات آرسنیک را می توان برای حشره کش و درمان پزشکی استفاده کرد. آرسنیک و ترکیبات محلول آن سمی هستند.

مکعب آرسنیکمکعب آرسنیک
توده آرسنیکتوده آرسنیک
پرس و جو